Na spotkanie piratów wyszedł z morskiej otchłani żółw. 7. Zabawa z chustą „żółw”-wszyscy uczestnicy zabawy siadają na podłodze w siadzie prostym, przykrywając nogi chustą. Następnie przesuwają się na pupie w kierunkach wskazywanych przez żółwia, np. „idziemy w kierunku drzwi”, albo „idziemy do tablicy”, itd. Scenariusze zajęć w przedszkolu na miesiąc kwiecień: W oczekiwaniu na Wielkanoc (29.03-02.04.2021) Inspiracje do zajęć – Wielkanoc; Dzieci Starsze: Poniedziałek – Wielkanocny koszyk; Wtorek – Kolorowe pisanki; Środa – Kto z jajek się wykluwa? Czwartek – Wielkanocne zwyczaje; Piątek – Na wielkanocnym stole; Dzieci Młodsze: Jeśli tak, scenariusz zajęć w przedszkolu z okazji karnawału może wyglądać nieco inaczej. Przykładowo, można na początku wszystkich powitać, a następnie włączyć piosenkę „Wszyscy są, witamy Was” i poprosić dzieci, aby zatańczyły ze sobą w parach. Zabawy z okazji karnawału - scenariusz zajęć Scenariusz zajęć dydaktyczno – wychowawczych przeprowadzony w grupie dzieci 3 – latków. Temat zajęć: „ Jesień wokół nas”. Cel główny: Obserwowanie zmian, jakie zachodzą jesienią w przyrodzie. Cele szczegółowe: 1.Poznanie nowej pory roku – jesieni oraz jej charakterystycznych cech. 2.Utrwalenie nazwy nowej pory roku. . niepełnosprawność intelektualna objawy umiejętności społeczne rewalidacja emocje logopedia edukacja specjalna scenariusze sensoryka ipet arkusze szkoła Halloween jest świetną okazją do zabawy w przedszkolu. Dzieci z gr. IV „Skrzaty” w piątek 29 października 2010 roku bawiły się na Halloween. Dzieci miały za zadanie w domu przygotować zabawną rymowankę, wymyśloną wspólnie w rodzinie. Dzięki wypowiedzeniu tej rymowanki coś się ma pojawić, zniknąć, powiększyć i zmniejszyć, etc. Rymowanka typu: Pióra papugi Żółte kamienie Na stole niech Pojawi się słodkości wiele. Po przyniesieniu do przedszkola treści rymowanki, została ona wklejona do „Księgi czarów”. W ten sposób powstała nam Księga z mnóstwem czarodziejskich rymowanek. Scenariusz zabawy: Cele ogólne: zapoznanie dzieci z tradycją Halloween, poznanie i utrwalenie słownictwa związanego z Halloween, wprowadzanie dzieci w świat fantazji, uczestnictwo w zabawach okolicznościowych, integracja dzieci, odkrywanie nowych, własnych możliwości ruchowych, rozwijanie współpracy i współzawodnictwa oraz odczuwanie radości we wszystkich jej przejawach, rozwijanie inteligencji, wyobraźni i umiejętności kojarzenia nauka rymowanki „My jesteśmy straszne zmory…” wykorzystanie zdobytych informacji podczas zabaw. Cele szczegółowe: Dziecko: potrafi przezwyciężyć strach, czuje się bezpiecznie, potrafi wczuwać się w wyznaczone role, jest otwarte na propozycje zabaw proponowane przez nauczyciela, potrafi bawić się wprowadzając do zabawy elementy fantazji, wyraża swoje zainteresowanie poprzez czynne uczestnictwo. Metody: pedagogika zabawy Pomoce: dekoracja sali grupowej: dynie, nietoperze, rymowanki przyniesione przez dzieci z domu (zapisane na kartkach „Księgi czarów”, balony z karteczkami (rysunkami zwierząt, rzeczy), papier toaletowy, koszyczek na cukierki, balony napełnione pociętą bibułą, szpikulec do przebijania balonów, strój kościotrupa: maska i czarny worek na śmieci (ubranie). Przebieg: 1. HALLOWEEN – wyjaśnienie pojęcia. Pokazanie przedszkolakom zwyczajów związanych z Halloween to doskonały sposób na zapoznanie dzieci ze świętami innych krajów. Halloween – święto, które przybyło do nas z USA – tradycją sięga pierwszych wieków naszej ery. Obchodzone przez Celtów z terenów dzisiejszej Anglii, Szkocji i Walii, jako dzień, w którym duchy odwiedzają ziemię, z czasem stało się okazją do zabawy z lekkim dreszczykiem. 2. Podróż pociągiem do krainy duchów Piosenka „Niezwykły pociąg” – Wesołe piosenki dla przedszkolaków „Nauczycielka Przedszkola” Ediba. W przedszkolu naszym pociąg jest, w przedszkolu naszym pociąg jest. Chociaż torów brak, peronu też, pociągiem tym, wyjątkowym, ruszamy dziś na przejażdżkę dziś. Huczy nam lokomotywa, Pociąg pędzi cały czas. Dokąd dziś zawiezie nas? Na korytarz i do Sali, Na podwórko czasem też, Wsiadaj, razem z nami jedź! 3. Zabawa „Mumia” Do tej zabawy będzie potrzebny papier toaletowy w rolkach (najlepszy będzie zwykły, szary papier). Uczestnicy mają się dobrać w pary. Każda z par dostaje rolkę papieru. Jedna osoba z pary będzie mumią, zaś druga – zawijać mumię w papier. Wygrywa ta para, która najszybciej poradzi sobie z tym zadaniem. 4. Zabawa z miotłą Dzieci stoją w kole, w rytm muzyki przekazują sobie miotłę z rąk do rąk. Gdy muzyka cichnie dziecko, u którego pozostała miotła w rękach wchodzi do środka koła. Taniec z miotłą przy muzyce. 5. Prezentacja grup w strojach przy muzyce – dzieci idą po kole. Dzieci przebierają się za kościotrupy – za wykonane dotychczas zadania otrzymują znaczek dyni (naklejanie na ubranie z worka). 6. Recytacja wierszyka My jesteśmy straszne zmory. Bardzo groźne z nas upiory. Jeśli nie chcesz się nas bać. Musisz nam cukierka dać. 7. Halloweenowy spacer po przedszkolu Dzieci przebrane za kościotrupy odwiedzają dzieci z innych grup. Wypowiadając nauczony wierszyk. Do koszyczka zbierają cukierki, a jeżeli nic nie otrzymają przebijają balon z pociętą bibułą i robią wielki bałagan. 8. „Księga czarów” Po powrocie do sali dzieci zdejmują stroje (było w nich gorąco), chwilkę odpoczywają, a w tym czasie pani odczytuje z pomocą dzieci rymowanki – czarodziejskie zaklęcia z „Księgi czarów”. 9. Zabawy z balonami – kalambury Zabawa podobna do telewizyjnego programu „Kalambury”. Dzieci przebijają wybrany przez siebie balon. Wypada karteczka z obrazkiem (zwierzątko, przedmiot), zawodnicy odgrywają zadane scenki wyłącznie za pomocą gestów i mimiki. Zadaniem zgromadzonych jest odgadnąć, kogo przedstawia zawodnik. 10. Przejdź przez bagno Do tego konkursu będą potrzebne dwie kartki papieru formatu A4. Zadaniem uczestnika jest przejść całą długość pokoju stąpając tylko na kartki. W tym celu po wykonaniu jednego kroku trzeba się schylić, podnieść kartkę z tyłu, przełożyć ją przed siebie u uczynić następny krok. I tak aż do wyznaczonego punktu. Uczestnik, który postawił nogę na podłodze (dywanie) poza kartką – zostaje „wciągnięty do bagna” i wypada z gry. Wygrywają te osoby, którym udało się wykonać to niełatwe zadanie. 11. Wszystkie dzieci otrzymują nagrodę – znaczek duszka 12. Zabawa „Duszki” Ruch przy muzyce: opowieść ruchowa „Duszki” do utworu Pizzicato z baletu „Sylwia czyli nimfa Diany” L. Delibes, opr. B. Strauss. 13. Słodki poczęstunek Poczęstunek otrzymanymi słodyczami i dalszy ciąg tańców przy muzyce. Opracowała: Lidia Szołdra ZOBACZ: GALERIA ZDJĘĆ 1,624 total views, 3 views today Katalog Iwona Kubina , 2011-01-09FrampolZajęcia przedszkolne, ScenariuszeScenariusz zajęc przedszkolnych : "Poznajemy zimową kraine Eskimosów" Data przeprowadzenia zajęć : Czas trwania : 30-40 minut Uczestnicy: grupa mieszana dzieci 3-5- letnich Ilość dzieci : 28 Cele ogólne : • Budzenie zainteresowań przyrodą i życiem ludzi i na Dalekiej Północy . Cele ogólne : • dziecko poznaje wygląd i niektóre zwyczaje Eskimosów , • uważnie słucha opowiadania, • próbuje odpowiedzieć na pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. • opisuje i nazywa zwierzęta żyjące na Grenlandii, • dostrzega piękno zimowej aury, • dziecko zna nowe pojęcie-igloo • stara się zapamiętać krotki wierszyk z pokazywaniem, • reaguje na sygnały dźwiękowe, • potrafi sprawnie ustawić się w parze, • potrafi podczas zajęć plastycznych rozwijać sprawności manualne , • zgodnie współpracuje w grupie; Metody pracy : • słowna – opowiadanie , wierszyk , pogadanka; • oglądowa- obrazki ; • czynna – działania dzieci ; • zajęcia praktyczne; • elementy pedagogiki zabawy –zabawa z chustą animacyjną Formy pracy : zbiorowa, indywidualna , grupowa Środki dydaktyczne : nagranie zamieci śnieżnej ,nagranie zabawy muzyczno-ruchowej „Zabawa z pingwinkiem ,” Reniferowe zaprzęgi”, ilustracje Eskimosa , zwierząt żyjących na Grenlandii , chusta animacyjna , niebieskie kartony , ilustracje zwierząt do kolorowania ,ilustracja igloo do kolorowania , ilustracja Eskimosa , skrawki firanki , koronki , wata , klej; Przebieg zajęć : 1. Powitanie dzieci Nauczyciel zaprasza dzieci , aby usiadły w kręgu . Wita się z nimi. Witam wszystkie dzieci , które przyszły dzisiaj do przedszkole uśmiechnięte Witam wszystkie dzieci , które lubią zimę . Witam wszystkie dzieci , które lubią zabawy na śniegu . Witam wszystkie dzieci , które lubią kolor biały. 2. Wprowadzenie do tematu zajęć • Dzisiaj na zajęciach będziemy mówić o takiej krainie , gdzie prawie przez cały rok panuje jedna pora roku . Posłuchajcie nagrania i odgadnijcie jaka to pora roku ? Nauczycielka włącza nagranie odgłosów mroźnego wiatru, skrzypienia śniegu , dzwonków sań, , jazdy na nartach • Jak to pora roku ? 3. Wygląd i mieszkanie Eskimosa • W krainie tej zima trwa niemal przez cały rok. Nie ma tam drzew , a jedynie małe krzaczki , które zielenią się tylko przez kilka tygodni. • Jak myślicie , czy da się tam mieszkać w takim strasznym zimnie? Co jest potrzebne aby wytrzymać w zimnie ? Bardzo ciepłe ubranie , czapka , rękawice , buty • Popatrzcie to tak wygląda człowiek , który mieszka w zimnych krajach . To Eskimos. Nauczycielka zawiesza ilustrację Eskimosa. • Powtórzcie –Eskimos . • Jak wygląda Eskimos ? Kurtka Eskimosa jest bardzo ciepła , żeby była cieplejsza nie zapina się jej tylko wkłada przez głowę. Wysokie buty jak i całe ubranie obszyte są futrem .Futro też mają pod butami na podeszwie , aby się nie ślizgać i szybko poruszać . Mamy eskimoskie mają olbrzymie kaptury , większe niż tatusiowie – po to by nosić tam swoje malutkie dzieci . Nie wożą w wózkach ani sankach , tylko noszą w kapturach . • Powtórzmy sobie wierszyk , który znacie z „Zabaw z pokazywaniem” : To jest mały Eskimosek. Ma czerwony z mrozu nosek . Ma ubranko z futra foki , co mu mocno grzeje boki. Szyła mama go synkowi Kiedy tata ryby łowił. • Kto wie gdzie mieszka Eskimos ? –igloo Nauczycielka zawiesza a tablicy igloo. Popatrzcie jak wygląda dom Eskimosa .To igloo. Zrobiony jest z bloków lodu . Wejście do niego jest bardzo malutkie . W środku jest jeden pokój . Na stole stoi lampka , ale nie taka żarówką , Tylko oliwna , pali się w niej foczy tłuszcz. . Lampka daje nie tylko światło , ale można się przy niej ogrzać . 4. Zabawa z chusta animacyjną : „ Zabawa w igloo”. Dzieci falują chustą –wieje lekki wietrzyk , wieje silny wiatr , zamieć śnieżna. Na sygnał dziewczynki podnoszą do góry chustę , chłopcy chowają się w igloo. Następnie chustę opuszczamy . • Jak myślicie , w tej krainie jest bardzo dużo śniegu ,to czym poruszają się Eskimosi ? Jakie zwierzęta ciągną sanie ? renifery, psy 5. Zabawa muzyczno-ruchowa : „Reniferowe zaprzęgi” –dzieci dobierają się parami , podczas gdy muzyka gra zaprzęgi jadą , na brak muzyki zaprzęgi stają w bezruchu . 6. Opowiadanie „ Jak Eskimos Eniku zaprzyjaźnił się z foką” Nauczyciel przywiesza ilustrację do opowiadania . Będę czytała opowiadanie o pewnym Eskimosku imieniem Eniku . Zapamiętajcie jakie zwierzątka występują w tym opowiadaniu . Nauczycielka czyta tekst opowiadania . • Jak miał na imię Eskimos, o którym przeczytałam ? • Co mu się śniło ? Co robił? • Co przeszkadzało Eskimosowi w łowieniu ryb? • Dlaczego foka uciekła z wody i poprosiła chłopca o pomoc? • Czy chłopiec jej pomógł? • Co od tej pory razem robili? o Jakie zwierzęta zapamiętaliście z opowiadania? -Foka , niedźwiedź polarny –popatrzcie na ilustracje Popatrzcie na tablicę jak wyglądają te zwierzątka . W zimnych krajach mieszkają jeszcze inne zwierzęta . Na tablicy zawieszone są : pingwiny , mors , renifer . O tych zwierzątkach jutro na zajęciach powiemy więcej 5. Zabawa muzyczno-ruchowa: „Zabawa z pingwinkiem” . Dzieci śpiewają piosenkę o pingwinku i naśladują czynności , o których jest mowa w piosence („Zabawy z długa brodą” cz. 1 ) 6. Zajęcia plastyczne : „W zimowej krainie” . Dzieci podzielone na zespoły . Każdy zespół oznaczony jest innym kolorem( utrwalenie kolorów) . Na ławeczkach przygotowane są niebieskie kartony , sylwety Eskimosów ,zwierząt, igloo. Dzieci kolorują , przyklejają kawałki futerka do ubranek Eskimosów. Na kartonie tworzą zimowa krainę . Przyklejają kawałki firanek , koronek – imitacja śniegu. Omówienie prac plastycznych dzieci . Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. kontakt@ Panel Szkoleniowy / Rejestracja 0 Strona Główna Kursy i szkolenia Szkolenia na żywo Kursy video Terminarz szkoleń Karta Podarunkowa Pakiety Szkoleń na żywo 6+1 GRATIS 8+2 GRATIS 10+3 GRATIS Pakiety Kursów video 6+1 GRATIS 8+2 GRATIS 10+3 GRATIS Pakiet Premium Pakiety tematyczne Biblioteka Logopedyczna O Nas Moje Konto Filmy instruktażowe HomeproduktówKursyWARSZTAT POCZĄTKUJĄCEGO LOGOPEDY – 56 godzin nauki od podstawMODUŁ IV 💠 LOGOPEDA W SZKOLE I PRZEDSZKOLU *Kursy video (14 godz.) + ponad 200 kart pracy/materiałówZajęcia grupowe i indywidualne w przedszkolu. Bank pomysłów KURS VIDEO + scenariusze zajęć , muzyka, karty pracy *90 stron Zaloguj się, aby wyświetlić tę sekcję

scenariusz zajęć w przedszkolu na halloween